Co je detoxikace?

Detoxikace organismu vede k dosažení jasného cíle - zbavit tělo jedů neboli toxinů. Aby byl organismus zdravý, musí se znovuobnovit dobrá a ničím nenarušená mezibuněčná komunikace. Poté, už si organismus poradí sám a navrátí se do rovnováhy, zregeneruje se a začne opět bezchybně pracovat .

EAV metoda

K diagnostice toxického zatížení na fyzické i psychické rovině využívám moderní EAV přístroj Akuport M1+ od německého výrobce Kindling. Z výsledků měření tímto přístrojem vyhodnotím toxické zatížení organismu a doporučím vhodné preparáty s bylinnými extrakty od MUDr. Josefa Jonáše. Tyto preparáty pomáhají organismu zbavit se příslušných toxických zátěží, a tím i zdravotních potíží, a vedou organismus k navrácení se do stavu přirozeného a bezchybného fungování.

Poskytnu Vám také konkrétní doporučení týkající se celkové životosprávy.

EAV přístroj Akuport M1+ je modifikací původního EAV přístroje pro elektroakupunkturní diagnostiku, který sestrojil německý lékař Reinhold Voll. Při této metodě se měří pouze z jednoho bodu na dlani, z tzv. bod osrdečníku. Tato metoda se nazývá vegetativní funkční test. Lze jím zjistit přítomnost toxinů v lidském organismu a zároveň mnoho dalších informací, například kvalitu funkce jednotlivých orgánů. Lze možné také testovat optimalizaci stravy, jednotlivých potravin a alergenů či zjišťovat vhodnost alopatických preparátů a jiné.

Druhy toxinů

Současná úroveň poznání umožňuje toxiny vymezit daleko přesněji a rozdělit je do několika skupin:

  • toxické látky vyskytující se v životním prostředí - chemikálie, radioaktivita, toxické kovy apod.
  • chemické toxiny, které se do organismu dostávají z chemicky syntetizovaných léků, kouřením, narkomanií aj.
  • toxiny pocházející z potravin - metabolity, potravinová aditiva apod.
  • psychické toxiny - patologické psychické programy, emoce, stres, úzkosti aj.
  • toxiny předávané na základě dědičnosti - zejména z těla matky na vyvíjející se plod
  • mikrobiální toxiny - viry, bakterie, infekční ložiska aj.

"Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda"

                       Hippokratés