O mně

Již od malička jsem měla ráda přírodu a v hloubi duše jsem chtěla pomáhat lidem i zvířatům. Studium gymnázia bylo pro mě jasnou volbou. Fascinovala mě biologie a lákalo mě studium medicíny. Osud tomu však chtěl jinak a nakonec jsem místo humanitního oboru vystudovala stavební inženýrství na VUT v Brně. Nelituji. V životě se totiž nic neděje náhodou a já jsem za tyto vědomosti a znalosti vděčná.

Jsem maminkou dvou dětí. Staršího syna a mladší dcery. Máme rádi kvalitní jídlo a ještě kvalitnější čokoládu, zbožňujeme pohyb a sport. Milujeme jízdu na kole, túry po českých horách a lesích a vyhlídky s překrásnými výhledy. Kromě pohybu venku, ráda cvičím jógu, pilates a nyní jsem při studiu tuina masáží, přidala ještě čchi - kung.  Ráda vařím a peču. V podstatě, nyní se můj život odehrává především v kuchyni, protože děti chtějí pořád něco jíst. Nejsem příznivcem polotovarů, mám ráda pár surovin, bylinky, koření a i z těchto málo surovin, pokud jsou ovšem z kvalitního zdroje, a tím i kvalitní chuti, se dá vykouzlit opravdová delikatesa. A kdo je největším kritikem? Děti. Musím se proto moc snažit a vařit jedině s láskou. Aby všem chutnalo :-)

Jako většinu příznivců alternativní medicíny mě k práci s detoxikační medicínou dle MUDr. Josefa Jonáše přivedla nemoc, s tím související pocit nespokojenosti a v neposlední řadě pocit bezmoci. Před lety jsem chodila od jednoho lékaře k druhému. Nikam to však nevedlo. Mé vleklé zdravotní potíže byly horší a horší - střídaly se bolesti břicha, hlavy, záněty močového měchýře, chronická únava, otoky obličeje i břicha a nohou.

Následně jsem onemocněla endometriózou. I přes moje vleklé zdravotní potíže jsem měla štěstí v neštěstí a po nějakém čase se mi podařilo otěhotnět.

Po těžkém porodu se mi v roce 2012 narodil syn. Syn byl 4x očkován dle platného očkovacího kalendáře. Atopický ekzém se vždy po očkování výrazně zhoršil. Byl plačtivý, neklidný, vyžadoval neustálou pozornost, kontakt a měl problémy se spánkem. Jak ve dne, tak v noci. Nesmál se.

U poslední dávky hexavakcíny s pneumokokovou vakcínou se u něj projevily nežádoucí účinky v podobě vysoké teploty a následně došlo ke změně v jeho chovaní. Nevyhledával oční kontakt. Přestal žvatlat. Následně se objevilo nechutenství a atopický ekzém se stále zhoršoval. U syna se nevyvíjela řeč, objevila se i chronická rýma. Přidaly se velké zácpy (až 5dní), přesto trpěl velkou plynatostí a hodně se potil.

Snažila jsem se mu co nejvíce odlehčit úpravou jídelníčku - bez kravského mléka, lepku, cukru, užíval homeopatika. Jeho zdravotní stav se zlepšil. Začal se smát, začal povídat a byl veselejší.

Nemoci jako laryngitida nebo zápal plic, virózy byly na denním pořádku. Často mu byla předepisována antibiotika a kortikoidní čípky. Poté se u něj objevila chronická rýma, časté záněty spojivek, průduškovitý záchvatovitý kašel a kolem 3 let věku také vyrážka na kůži při kontaktu se psem.

V tomto období jsem vyhledala odborného lékaře z Ambulance imunologie a alergologie. Synovi byla stanovena diagnóza "dětské astma" a jeho zdravotní stav měl být řešen podáváním antihistaminik a kortikoidních plynů. U syna se následně rozvinula silná potravinová alergie. Byl mu diagnostikován Gastroezofageální syndrom (GER) neboli jícnový reflux.

Nedokázal tolerovat téměř žádnou potravinu, ze všeho kašlal, kýchal. V noci nemohl spát, měl kašel a rýmu. Spal v sedě. Jeho jídelníček se ztenčil na žitný krekr s máslem, na převařené určité druhy ovoce a zeleniny, na kvalitní rostlinné oleje. Neprospíval a začal pomalu hubnout. 

V této zoufale těžké době jsem narazila na článek MUDr. Josefa Jonáše a v tu chvíli mi vše dávalo smysl. Neváhala jsem. Měli jsme to štěstí, že pan doktor syna co nejdříve přijal a pomocí EAV přístroje mu zjistil toxickou zátěž organismu a zvolil vhodné informační preparáty. Den po dni bylo vidět, jak se synovi ulevuje a začíná tolerovat více a více potravin. Byl to nepopsatelný pocit. Detoxikace se neobešla bez výrazných detoxikačních projevů, ale nyní je syn zdráv. Nebere žádné léky a běžné virózy řešíme pomocí preparátů MUDr. Jonáše, homeopatie nebo bylinek.                                                                                                                              

Touto synovou nemocí jsem pochopila, že mi měla jeho nemoc něco vzkázat, ukázat cestu. Až s odstupem času vidím, že mé tehdejší nesmíření se s podáváním kortikoidních plynů a antihistaminik na synovo "dětské astma" vyžadovalo velkou dávku odvahy.

Každý z nás má ale v dnešní době možnost volby, jakou cestou si ke svému zdraví zvolí. Nikdy není pozdě vzít odpovědnost za své zdraví do svých vlastních rukou! Možná za nějaký čas uvidíme pozitivní změny a budeme mile překvapeni, jak jednoduché je být vlastně jen "obyčejně" zdravý, mít vlastní názor a nebát se.

"Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe." 

                                                                            Lao - c'

Fungování lidského těla a duše člověka a jejich vzájemného propojení mě natolik zaujalo a fascinovalo, že jsem začala detoxikaci a imunoaktivizaci dle MUDr. Josefa Jonáše studovat. Absolvovala jsem vzdělávací kurzy, semináře, přednášky a jsem stále aktivní ve vzdělávání v oboru celostní medicíny také v 1. škole tradiční čínské medicíny v Praze.

Je mi ctí pochopit myšlenky MUDr. Josefa Jonáše a v zájmu uchování či navrácení lidského zdraví tak lidem navracet jejích zdraví a pocity štěstí. Je to to, co jsem si celý život přála. Dává mi to smysl.

Díky cestě k vlastnímu sebepoznání a díky nemoci svého syna jsem měla štěstí pochopit hloubku, individualitu a komplexnost člověka a také to, že pokud chci pochopit celý vesmír...


Žádná z mých konzultací nenahrazuje lékařské vyšetření. Ukážu Vám cestu, ale jít už musíte sami. 


Těším se na setkání s Vámi

Jana                      


      

         

"Jsme zvyklí na to, že se lidé vysmívají, čemu  nerozumí"                                                                                                       Goethe